Světový fotbal

Analýza hráče › Ronaldinho

0x Foto, 1x Video, datum 26. 08. 2012, kategorie Světový fotbal, přečteno 3580x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks

Dnešní díl hráčských analýz bude zaměřen na hráče, který tak trochu už zmizel z hlavní fotbalové scény, ale přesto stále patří na top úroveň. Řeč je o Ronaldinhovi, který se ve třiceti letech možná trochu předčasně rozhodl, že se vrátí hrát do své rodné Brazílie. Přestože si Ronaldinho už neudržuje takovou fyzičku a postavu jako před několika lety, kdy byl v nejlepší formě, stále se lze od něho naučit hodně užitečných věcí. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.
(foto: www.brazilfooty.com)

Volný překlad

 

1. ÚVODNÍ SLOVA I

Čas 0:00
"Zdraví vás Dylan Tooby a TheSoccerEssentials. Dnes bych s vámi chtěl rozebrat skvělého fotbalistu, který už trochu zmizel z hlavního fotbalového dění, ale přesto je tento hráč pořád výborný - Ronaldinho."

 

2. ÚVODNÍ SLOVA II

Čas 0:26
"V tomto videu se společně podíváme na Ronaldinha moderní doby. Nebudeme se zabývat staršími ukázkami Ronaldinhovy hry v jeho nejlepších časech, ale nemyslím si, že by to mělo být na škodu, protože vám to alespoň může dokázat, že i když Ronaldinho není v takové formě po fyzické stránce, tak přesto je velmi efektivním hráčem, což vychází z jeho fotbalové inteligence. Ronaldinho je stále velmi technický hráč a jeho fotbalové myšlení mu umožňuje neustále hrát na top úrovni."


 

3. TĚSNÉ DRŽENÍ MÍČE

Čas 0:52
"Jedna věc, na kterou bych chtěl ještě upozornit... Nemyslete si, že nemusíte být fyzicky fit pokud máte techniku na výborné úrovni. Pokaždé, když trénujete svou fyzičku a celkovou sílu svého těla, musíte se snažit, abyste víc vydrželi a měli větší sílu. Vůbec nezáleží na tom, jestli jste hráč s nejhorší fyzičkou v týmu nebo naopak s nejlepší. Pokud každý den netrénujete na tom, jak být víc fit, tak potom mrháte svou šancí."

"Každopádně pojďme se teď podívat na Ronaldinhovo držení míče. Samozřejmě všichni víme, že je to skvělý technický hráč, umí hrát oběma nohama, umí výborně a rychle měnit směry pohybu, je hodně kreativní, dokáže správně předvídat svého protivníka, ale jedna věc, které byste si měli všimnout je jeho schopnost krytí míče. Ronaldinho si umí velmi dobře pokrýt míč pozicí svého těla. Proto kdykoliv si zpracováváte míč, tak přemýšlejte nad tím, ze které strany se blíží protihráč a jestli před něho můžete vložit tělo. Příště když si budete krýt míč, pořádně tělo zpevněte a snažte se vytvořit si jakýsi vlastní štít."

Čas 2:10
Ukázky Ronaldinhova držení míče...


 

4. FOTBALOVÉ VIDĚNÍ

Čas 2:50
"Co si můžete představit pod pojmem 'fotbalové vidění'? Fotbalové vidění můžeme popsat jako schopnost vidět ve hře příležitosti, kterých si většina hráčů nevšimne. Jak můžete tuto schopnost zlepšovat? Jako první je hrát se zvednutou hlavou a dívat se kolem sebe. Pokud se pořád díváte při vedení na míč, musíte zvednout hlavu a začnete vidět mnohem víc možností okolo. Když jde míč k vám nebo od vás, nejvíc co můžete udělat je zvednout hlavu, pořád se dívat kolem sebe a začít vnímat víc a víc možností. Za druhé, sledujte profesionální fotbalisty. Můžete si myslet, že vám to tolik nepomůže, ale čím víc fotbal sledujete a čím víc sledujete jednotlivé hráče, jak řeší různé situace, tak tím víc informací dostanete do svoji hlavy. Jjakmile se příště ocitnete na hřišti, můžete se dostat do podobné situace a najednou si uvědomíte, že děláte takové věci, které byste dříve neudělali a to jenom proto, že jste dříve sledovali nějakého profesionálního fotbalistu, jak tuto situaci řešil a díky tomu ji řešíte přirozeněji."

Čas 3:53
Ukázky Ronaldinhového fotbalového vidění...


 

5. GÓÓÓÓÓÓL

Čas 4:40
"Před chvíli jste mohli vidět jedno z Ronaldinhových kreativních zakončení. Ronaldinho je celosvětově známý těmito typy branek a je zde k vidění něco, co byste mohli sami pro sebe využít... A to je, že někdy průdká bezmyšlenkovitá střela není zrovna tím nejlepším řešením, jak dostat míč za záda brankáře. Podívejte se ještě jednou..."


 

6. ZÁVĚREČNÁ SLOVA

Čas 5:36
"Děkuju, že jste se dívali na toto video. Vím, že jsme se zaměřili na aktuálního Ronaldinha, ale doporučuju vám, abyste se podívali na všechny jeho videa z období let 2002 až 2008 nebo 2009 (www.youtube.com/watch?v=cyf0l8rMU5M), ve kterém Ronaldinho byl opravdu neuvěřitelný. Prosím sdílejte toto video a stáhněte si mou volně dostupnou tréninkovou příručku. Uvidíme se příště..."


(na chyby v překladu můžete upozornit
e-mailem na info@
fotbaltrojanovice.cz)

 

Všechny epizody této video série

Analýza hráče › Luis Nani

9. Analýza hráče › Luis Nani

Už je to nějaký čas, kdy výjimečný Ronaldo přestoupil z Manchesteru United, kde získal své velké jméno, do Realu Madrid. V tomto díle hráčských analýz sice nebudeme rozebírat tohoto skvělého hráče, ale zaměříme se na jiného, který tak trochu převzal jeho roli a patří mezi nejlepší krajní záložniky, kteří běhají po světových trávnících - Luis Nani. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Ronaldinho

8. Analýza hráče › Ronaldinho

Dnešní díl hráčských analýz bude zaměřen na hráče, který tak trochu už zmizel z hlavní fotbalové scény, ale přesto stále patří na top úroveň. Řeč je o Ronaldinhovi, který se ve třiceti letech možná trochu předčasně rozhodl, že se vrátí hrát do své rodné Brazílie. Přestože si Ronaldinho už neudržuje takovou fyzičku a postavu jako před několika lety, kdy byl v nejlepší formě, stále se lze od něho naučit hodně užitečných věcí. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Carles Puyol

7. Analýza hráče › Carles Puyol

Válečník na fotbalovém hřišti, bojovník s velkým odhodláním a srdcem vítězit, moderní obránce dnešního fotbalového světa, ikona barcelonského týmu... Tyto všechny přízviska patří hráči, na kterého se zaměříme v dnešním díle hráčských analýzy - Carlese Puyola. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Xavier Hernandez

6. Analýza hráče › Xavier Hernandez

V tomto díle hráčských analýz se zaměříme na hru jednoho z aktuálně nejlepších středních záložníků na světě, který má veliký vliv na celkovou hru svého týmu - Xavi Hernandez. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Ángel di María

5. Analýza hráče › Ángel di María

Kouzelník s míčem, výborný nahrávač a zakončovatel... To vše zdobí křídelního hráče z Realu Madrid, na kterého se zaměříme v tomto díle hráčské analýzy - Ángel di María. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Nemanja Vidič

4. Analýza hráče › Nemanja Vidič

V předchozích díle seriálu hráčských analýz jsme se zaměřili spíše na útočné hráče. Dnes se ale blíže podíváme na hru jednoho z nejlepších středních obránců současnosti - Nemanja Vidiče z Manchesteru United. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Robin Van Persie

3. Analýza hráče › Robin Van Persie

V nové hráčské analýze si společně probereme hru, nebo přesněji góly, jednoho z nejlepších útočníků světa - Robina Van Persieho. Ten před nedávnem získal cenu za nejlepšího hráče sezóny anglické Premier League a to podle novinářů i samotných hráčů. Na ukázkách z jeho několika gólů uvidíte, proč je tak výborným střelcem. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Andrés Iniesta

2. Analýza hráče › Andrés Iniesta

Nový seriál hráčských analýz na webu fotbaltrojanovice.cz pokračuje analýzou dalšího světového hráče, tentokrát si blíže rozebereme hru Andrése Iniesty z Barcelony. Mezi hlavní přednosti Andrése Iniesty patří první dotek s míčem, efektivní vedení míče a herní inteligence. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je skvělý Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Gareth Bale

1. Analýza hráče › Gareth Bale

Na webu fotbaltrojanovice.cz pro vás startuje nový online seriál, který se bude zabývat analýzou hry různých světových hráčů. Dozvíte jak vybraní fotbalisti hrají na svých postech, v čem vynikají a v čem jsou pro svůj tým přínosem a taky se dozvíte, na co se zaměřit, abyste se mohli případně dostat na takovou úroveň jako oni nebo se jí alespoň přiblížit. V prvním díle se zaměříme na mládého a výborného křídelního záložníka Garetha Balea z Tottenhamu Hotspur. Dále se připravují analýzy hráčů jako jsou Andres Iniesta, Cristiano Ronaldo, Xabi Alonso, Luis Nani, Van Persie a dalších. Zdrojem všech připravovaných překladů analýz je skvělý Youtube kanál TheSoccerEssentials.Další články z kategorie Světový fotbal

Jaro se blíží. Posuň svůj fotbal na vyšší level!
0x Foto, 32x Video, datum 29. 02. 2016, kategorie: Světový fotbal, přečteno 3640x
Rady od profesionálů #část05
0x Foto, 6x Video, datum 23. 03. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4578x
Rady od profesionálů #část04
0x Foto, 6x Video, datum 07. 03. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4402x
Rady od profesionálů #část03
0x Foto, 6x Video, datum 16. 02. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4337x
Rady od profesionálů #část02
0x Foto, 6x Video, datum 02. 02. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4111x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks