Světový fotbal

Analýza hráče › Xavier Hernandez

1x Foto, 0x Video, datum 21. 06. 2012, kategorie Světový fotbal, přečteno 3250x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks

V tomto díle hráčských analýz se zaměříme na hru jednoho z aktuálně nejlepších středních záložníků na světě, který má veliký vliv na celkovou hru svého týmu - Xavi Hernandez. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.
(foto: www.zimbio.com)

Volný překlad

 

1. ÚVODNÍ SLOVA

Čas 0:00
"Zdravím, tady je Dylan Tooby a TheSoccerEssentials. Doufám, že poctivě trénujete protože neexistuje žádná náhrada za pořádný trénink. Pokud chcete ve fotbale něčeho dosáhnout, musíte proto něco udělat, samo to totiž nepříjde."

"V dnešním videu se společně podíváme na podle mně nejlepšího záložníka světa - Xavi Hernandez. Jestli nesouhlásíte s tím, že je nejlepší, pak se s vámi o to klidně i poperu. Ne, teď vážně. Nejlepší záložník světa je Xavi Hernandez, uvidíte to ve videu..."

 

2. KONTROLA MÍČE A PŘIHRÁVKY

Čas 1:00
"To, co dělá Xaviho Hernandeze tak moc cenným pro tým, je jeho schopnost držení a kontroly míče. Pokaždé když mu spoluhráči přihrávají, tak vždycký ví, že se o míč dobře postará a že s ním bude efektivní. Další jeho výjimečnou schopností je schopnost distribuce přihrávek svým spoluhráčům. Dokáže je dostat do hry a pokud je chvíle, kdy by měli mít míč, když se nachází v potencionálně nejnebezpečnější pozici pro tým soupeře, můžete si být jisti, že Xavi Hernandez do takové pozice přihraje."

"Xavi Hernandez tedy soustavně dostává všechny hráče do hry, stará se jakýsi správný tok hry, o rytmus hry. Někdy ho proto můžete vidět, jak si se spoluhráčem vyměňuje krátké přihrávky a můžete si myslet, že to co dělá je k ničemu a nemusíte chápat proč to tak dělá. Ale pokud se nad tím zamyslíte, tak takové přihrávání je velmi účinné a nápomocné protože co se vlastně přitom děje? Pokaždé, když Xavi Hernandez přihrává na krátké vzdálenosti a udržuje tak míč v neustálém pohybu, tak i přesto, že je to na malém prostoru, má to za následek, že ostatní hráči se pořád pohybují do jiných míst a různě si přehazují své pozice a díky tomu se v jiných místech vytvářejí nové prostory a možnosti kam hrát míč. A tak to u něho funguje, dává si velké množství krátkých přihrávek a pak 'bum' otočí hru na někoho, kdo je volný ve vzdálenějším neobsazeném prostoru."

"To, že to takto Xavi Hernandez dokáže, je díky jeho neuvěřitelné dovednosti přihrávek. A jediná cesta, jak takovou dovednost získal, je přes poctivý trénink... Velké množství opakování a procvičování... Tím se z něho stal Mistr přihrávek."

Čas 2:19
Ukázky přihrávek Xaviho Hernandeze...


 

3. PŘÍMÉ FINÁLNÍ PŘIHRÁVKY

Čas 3:30
"Jedna věc, která mě u něho neustále překvapuje a vyráží mi dech pokaždé, když Xaviho Hernandeze sleduju, je jeho schopnost přímých finálních přihrávek, přihrávek do 'ulice'.  Jenom zlomek hráčů na světě dokáže jedinou přihrávkou odstavit obranu soupeře a on patří mezi ně. Xavi Hernandez dokáže pomocí jedné finální přihrávky vyřadit ze hry obránce a to má ve většině případů za výsledek gólovou šanci. Proto, když se na něj budete dívat jak přihrává, sledujte jaké různé techniky k tomu používá a s jakou přesností to vše provádí. Jeho přihrávky jdou vždycky přesně k nohám spoluhráčů nebo je vybízí k pohybu do volného prostoru přesně tam, kde je potřeba. Další věcí je jeho vize, vnímání okolí. Xavi Hernandez přemýšlí dvě, tři přihrávky dopředu. Ještě před tím, než se k němu dostane míč, už dávno ví, kam jej dál pošle. Proto pokud se chcete stát lepším tvůrcem hry, tak tyto schopnosti jsou to, na čem byste měli pracovat."

Čas 4:29
Ukázky finálních přihrávek Xaviho Hernandeze...


 

4. ZÁVĚREČNÁ SLOVA

Čas 5:49
"Díky, že jste se dívali na toto video. Pokud byste si z této analýzy měli zapamatovat pouze jedinou věc, pak by to mělo být, abyste rozvíjeli své dovednosti. Xavi Hernandez se nedostal na takovou hráčskou úroveň jenom díky 'přírody'. Aby toho dosáhl, trénoval a pracoval na tom každý den. Viděl jsem hodně rozhovorů s ním, ve kterých říkal, že po každém tréninku strávil ještě až hodinu času neustálým trénováním přihrávek. Pokud chcete být dobří v čemkoliv ve vašem životě, pokud chcete být dobří ve fotbale, musíte na tom pracovat a trénovat. Takovou věc nedosáhnete zadarmo a bez úsilí, je to jenom na vás, jak budete řídit svůj osud."


(na chyby v překladu můžete upozornit
e-mailem na info@
fotbaltrojanovice.cz)

 

Všechny epizody této video série

Analýza hráče › Luis Nani

9. Analýza hráče › Luis Nani

Už je to nějaký čas, kdy výjimečný Ronaldo přestoupil z Manchesteru United, kde získal své velké jméno, do Realu Madrid. V tomto díle hráčských analýz sice nebudeme rozebírat tohoto skvělého hráče, ale zaměříme se na jiného, který tak trochu převzal jeho roli a patří mezi nejlepší krajní záložniky, kteří běhají po světových trávnících - Luis Nani. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Ronaldinho

8. Analýza hráče › Ronaldinho

Dnešní díl hráčských analýz bude zaměřen na hráče, který tak trochu už zmizel z hlavní fotbalové scény, ale přesto stále patří na top úroveň. Řeč je o Ronaldinhovi, který se ve třiceti letech možná trochu předčasně rozhodl, že se vrátí hrát do své rodné Brazílie. Přestože si Ronaldinho už neudržuje takovou fyzičku a postavu jako před několika lety, kdy byl v nejlepší formě, stále se lze od něho naučit hodně užitečných věcí. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Carles Puyol

7. Analýza hráče › Carles Puyol

Válečník na fotbalovém hřišti, bojovník s velkým odhodláním a srdcem vítězit, moderní obránce dnešního fotbalového světa, ikona barcelonského týmu... Tyto všechny přízviska patří hráči, na kterého se zaměříme v dnešním díle hráčských analýzy - Carlese Puyola. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Xavier Hernandez

6. Analýza hráče › Xavier Hernandez

V tomto díle hráčských analýz se zaměříme na hru jednoho z aktuálně nejlepších středních záložníků na světě, který má veliký vliv na celkovou hru svého týmu - Xavi Hernandez. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Ángel di María

5. Analýza hráče › Ángel di María

Kouzelník s míčem, výborný nahrávač a zakončovatel... To vše zdobí křídelního hráče z Realu Madrid, na kterého se zaměříme v tomto díle hráčské analýzy - Ángel di María. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Nemanja Vidič

4. Analýza hráče › Nemanja Vidič

V předchozích díle seriálu hráčských analýz jsme se zaměřili spíše na útočné hráče. Dnes se ale blíže podíváme na hru jednoho z nejlepších středních obránců současnosti - Nemanja Vidiče z Manchesteru United. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Robin Van Persie

3. Analýza hráče › Robin Van Persie

V nové hráčské analýze si společně probereme hru, nebo přesněji góly, jednoho z nejlepších útočníků světa - Robina Van Persieho. Ten před nedávnem získal cenu za nejlepšího hráče sezóny anglické Premier League a to podle novinářů i samotných hráčů. Na ukázkách z jeho několika gólů uvidíte, proč je tak výborným střelcem. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Andrés Iniesta

2. Analýza hráče › Andrés Iniesta

Nový seriál hráčských analýz na webu fotbaltrojanovice.cz pokračuje analýzou dalšího světového hráče, tentokrát si blíže rozebereme hru Andrése Iniesty z Barcelony. Mezi hlavní přednosti Andrése Iniesty patří první dotek s míčem, efektivní vedení míče a herní inteligence. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je skvělý Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Gareth Bale

1. Analýza hráče › Gareth Bale

Na webu fotbaltrojanovice.cz pro vás startuje nový online seriál, který se bude zabývat analýzou hry různých světových hráčů. Dozvíte jak vybraní fotbalisti hrají na svých postech, v čem vynikají a v čem jsou pro svůj tým přínosem a taky se dozvíte, na co se zaměřit, abyste se mohli případně dostat na takovou úroveň jako oni nebo se jí alespoň přiblížit. V prvním díle se zaměříme na mládého a výborného křídelního záložníka Garetha Balea z Tottenhamu Hotspur. Dále se připravují analýzy hráčů jako jsou Andres Iniesta, Cristiano Ronaldo, Xabi Alonso, Luis Nani, Van Persie a dalších. Zdrojem všech připravovaných překladů analýz je skvělý Youtube kanál TheSoccerEssentials.Další články z kategorie Světový fotbal

Jaro se blíží. Posuň svůj fotbal na vyšší level!
0x Foto, 32x Video, datum 29. 02. 2016, kategorie: Světový fotbal, přečteno 3609x
Rady od profesionálů #část05
0x Foto, 6x Video, datum 23. 03. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4542x
Rady od profesionálů #část04
0x Foto, 6x Video, datum 07. 03. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4366x
Rady od profesionálů #část03
0x Foto, 6x Video, datum 16. 02. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4306x
Rady od profesionálů #část02
0x Foto, 6x Video, datum 02. 02. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4085x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks