Světový fotbal

Analýza hráče › Ángel di María

0x Foto, 1x Video, datum 05. 06. 2012, kategorie Světový fotbal, přečteno 3745x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks

Kouzelník s míčem, výborný nahrávač a zakončovatel... To vše zdobí křídelního hráče z Realu Madrid, na kterého se zaměříme v tomto díle hráčské analýzy - Ángel di María. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.
(foto: www.zimbio.com)

Volný překlad

 

1. ÚVODNÍ SLOVA

Čas 0:00
"Zdraví vás Dylan Tooby a TheSoccerEssentials. Dnes se podíváme na jednoho z mých aktuálně nejoblíbenějších hráčů, kouzelníka s míčem, skvělého křídelního hráče Di Maríu."

 

2. ÚČELNÉ VEDENÍ MÍČE

Čas 0:26
"První věc, které si můžete všimnout, když se podíváte na tohoto hráče v akci, jsou jeho individuální schopnosti. Di María je skvělý ve vedení míče. Důvod proč je tak dobrý ale není kvůli jeho parádičkám, ale protože je efektivní - dokáže obehrát protihráče a vždycky se snaží vést míč v maximální rychlosti. Proto jestli se chcete zlepšit ve vedení míče a být více efektivní, nesnažte se s míčem zbytečně dlouho stát a nezůstavejte ve statické poloze. Jakmile dostanete příležitost zaútočit, tak útočte, snažte se obránce překonat."

"Nevím proč se to stává, ale většina hráčů a zvláště těch mladých (i já jsem si tímto prošel a taky i ostatní) se při útočení snaží dělat velké množství parádiček. Ale popravdě byste takové úmysly při útočení měli vážně dostat z hlavy a zároveň si uvědomit důležitost efektivního vedení míče. Podívejte se na Di Maríu, Messiho nebo na kohokoli z Barcelony. Není to o parádičkách ale je to o tom být efektivní a účelný."

Čas 1:27
Ukázky vedení míče Di Maríi...


 

3. STROJ NA ASISTENCE

Čas 1:55
"Di María se stará o to, aby góly padaly. Je skvělý nahrávač. Myslím, že si vzpomínám dobře, když řeknu, že na začátku sezóny měl během prvních třech zápasů na svém kontě něco kolem sedmi gólových asistencí. Proto pokud chcete být lepšími a produktivnějšími hráči, skórování je skvělá věc, ale musíte se taky zaměřit na své asistence, tzn. musíte být nahrávač, musíte takto pomáhat svým spoluhráčům, aby hráli lépe a musíte umět vytvářet gólové příležitosti.  Co odlišuje Di Maríu od ostatních je právě jeho schopnost finálních přihrávek. Většina hráčů se dokáže dostat do šestnáctky, dokáže taky překonat dobře své protihráče, ale finální přihrávka je to, co vytváří gólové šance a co dělá v zápase rozdíl."

"Jestli tedy chcete mít víc asistencí ve svých statistikách jako první musíte mít zvednutou hlavu. Čím častěji budete hrát se zvednutou hlavou, tím lépe protože to je jedna z věcí, která vám otevře cestu k většímu množství možností pro přihrávku. Když hrajete celou dobu s hlavou dole a pozorujete jenom míč u své nohy, ztrácíte přehled o tom, co se děje kolem vás. Proto když přebíráte míč, předtím než ho přeberete nebo když už ho máte pod kontrolou, zvedněte hlavu a sledujte nabízející se spoluhráče."

"Samozřejmě nejdůležitější je také shopnost finálně přihrát. Di María je skvělý v tom, že dokáže přihrávat mnoha různými způsoby za bránící hráče a poslat přihrávku svým spoluhráčům do volného prostoru. Můžete to dokázat i vy, vše je o cviku - každý trénink a každý zápas se zaměřte na každou svou přihrávku. Pokaždé, když máte příležitost přihrát spoluhráči, nebuďte přitom myšlenkami jakoby mimo, opravdu se zaměřte na to, co v té chvíli děláte a přihrajte co nejpřesněji a uvažujte nad tím, jestli je lepší přihrát přímo k noze nebo do prostoru tak, abyste přichystali tu nejlepší šanci ke vstřelení branky."

Čas 3:38
Ukázky finálních přihrávek Di Maríi...

 

4. TECHNICKÉ ZAKONČOVÁNÍ

Čas 4:21
"Di María je skvělý nahrávač, to už víme, a jako křídelní hráč je prioritou připravovat šance pro útočníky. Ale pokud chcete být výborné křídlo, výborný hráč, musíte umět skórovat když se dostanete do gólové šance. Když uvidíte Di Maríu v akci, tak většina jeho branek padne díky technickému zakončení. Ke střele nepoužívá velkou razanci, vždycky zvedne hlavu, dívá se do volných rohů branky a přemýšlí nad tím, jak zakroutit míč kolem brankářem ať už z vnější strany nebo z vnitřní. Di María dokáže prudce vystřelit a někdy to tak taky provede protože situace volá po takovém silovém typu zakončení, ale pokud se chcete stát lepšími střelci, musíte umět odhadnout, kdy použít technickou střelu a kdy naopak spíše razantní."

"Pokud chcete střílet více gólu, musíte trénovat střílení na branku. Už jsem to říkal několikrát a zopakuju to znovu. Jestli se nedokážete odhodlat k trénování střelby (střídat levou, pravou, levou, pravou, ...) alespoň 10 minut každý den, tak se z vás lepší střelci nestanou. Pokud se k tomu ale odhodláte, bude jen na vás, kam to ve fotbale dotáhnete. Proto běžte ven, trénujte střelbu každý den, zaměřte se na techniku provedení a opravdu vám garantuju, že uvidíte výsledky, ale opravdu musíte poctivě trénovat."

Čas 5:48
Ukázky zakončování Di Maríi...


 

5. ZÁVĚREČNÁ SLOVA

Čas 6:22
" Děkuju, že jste dívali na toto video. Jednu věc, kterou mám opravdu rád na tomto hráči a kterou jsem ještě nezmínil, je jeho pressing (napadání) při defenzivní činnosti. I když Di María není útočník, vždycky pracuje velmi tvrdě na tom, aby dostal míč zpátky. Příště když budete sledovat zápas Realu Madrid nebo Argentiny, sledujte jak Di María maká na tom, aby vyhrál míč zpátky ke svým kopačkám."

"Děkuju ještě jednou jako vždycky, že jste se dívali, sdílejte, komentujte toto video, rád si přečtu vaše názory. Uvidíme se příště..."(na chyby v překladu můžete upozornit
e-mailem na info@
fotbaltrojanovice.cz)

 

Všechny epizody této video série

Analýza hráče › Luis Nani

9. Analýza hráče › Luis Nani

Už je to nějaký čas, kdy výjimečný Ronaldo přestoupil z Manchesteru United, kde získal své velké jméno, do Realu Madrid. V tomto díle hráčských analýz sice nebudeme rozebírat tohoto skvělého hráče, ale zaměříme se na jiného, který tak trochu převzal jeho roli a patří mezi nejlepší krajní záložniky, kteří běhají po světových trávnících - Luis Nani. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Ronaldinho

8. Analýza hráče › Ronaldinho

Dnešní díl hráčských analýz bude zaměřen na hráče, který tak trochu už zmizel z hlavní fotbalové scény, ale přesto stále patří na top úroveň. Řeč je o Ronaldinhovi, který se ve třiceti letech možná trochu předčasně rozhodl, že se vrátí hrát do své rodné Brazílie. Přestože si Ronaldinho už neudržuje takovou fyzičku a postavu jako před několika lety, kdy byl v nejlepší formě, stále se lze od něho naučit hodně užitečných věcí. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Carles Puyol

7. Analýza hráče › Carles Puyol

Válečník na fotbalovém hřišti, bojovník s velkým odhodláním a srdcem vítězit, moderní obránce dnešního fotbalového světa, ikona barcelonského týmu... Tyto všechny přízviska patří hráči, na kterého se zaměříme v dnešním díle hráčských analýzy - Carlese Puyola. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Xavier Hernandez

6. Analýza hráče › Xavier Hernandez

V tomto díle hráčských analýz se zaměříme na hru jednoho z aktuálně nejlepších středních záložníků na světě, který má veliký vliv na celkovou hru svého týmu - Xavi Hernandez. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Ángel di María

5. Analýza hráče › Ángel di María

Kouzelník s míčem, výborný nahrávač a zakončovatel... To vše zdobí křídelního hráče z Realu Madrid, na kterého se zaměříme v tomto díle hráčské analýzy - Ángel di María. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Nemanja Vidič

4. Analýza hráče › Nemanja Vidič

V předchozích díle seriálu hráčských analýz jsme se zaměřili spíše na útočné hráče. Dnes se ale blíže podíváme na hru jednoho z nejlepších středních obránců současnosti - Nemanja Vidiče z Manchesteru United. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Robin Van Persie

3. Analýza hráče › Robin Van Persie

V nové hráčské analýze si společně probereme hru, nebo přesněji góly, jednoho z nejlepších útočníků světa - Robina Van Persieho. Ten před nedávnem získal cenu za nejlepšího hráče sezóny anglické Premier League a to podle novinářů i samotných hráčů. Na ukázkách z jeho několika gólů uvidíte, proč je tak výborným střelcem. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Andrés Iniesta

2. Analýza hráče › Andrés Iniesta

Nový seriál hráčských analýz na webu fotbaltrojanovice.cz pokračuje analýzou dalšího světového hráče, tentokrát si blíže rozebereme hru Andrése Iniesty z Barcelony. Mezi hlavní přednosti Andrése Iniesty patří první dotek s míčem, efektivní vedení míče a herní inteligence. Zdrojem všech zpracovaných i připravovaných překladů analýz je skvělý Youtube kanál TheSoccerEssentials.

Analýza hráče › Gareth Bale

1. Analýza hráče › Gareth Bale

Na webu fotbaltrojanovice.cz pro vás startuje nový online seriál, který se bude zabývat analýzou hry různých světových hráčů. Dozvíte jak vybraní fotbalisti hrají na svých postech, v čem vynikají a v čem jsou pro svůj tým přínosem a taky se dozvíte, na co se zaměřit, abyste se mohli případně dostat na takovou úroveň jako oni nebo se jí alespoň přiblížit. V prvním díle se zaměříme na mládého a výborného křídelního záložníka Garetha Balea z Tottenhamu Hotspur. Dále se připravují analýzy hráčů jako jsou Andres Iniesta, Cristiano Ronaldo, Xabi Alonso, Luis Nani, Van Persie a dalších. Zdrojem všech připravovaných překladů analýz je skvělý Youtube kanál TheSoccerEssentials.Další články z kategorie Světový fotbal

Jaro se blíží. Posuň svůj fotbal na vyšší level!
0x Foto, 32x Video, datum 29. 02. 2016, kategorie: Světový fotbal, přečteno 3609x
Rady od profesionálů #část05
0x Foto, 6x Video, datum 23. 03. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4542x
Rady od profesionálů #část04
0x Foto, 6x Video, datum 07. 03. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4366x
Rady od profesionálů #část03
0x Foto, 6x Video, datum 16. 02. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4305x
Rady od profesionálů #část02
0x Foto, 6x Video, datum 02. 02. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4085x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks