Světový fotbal

Brazilský styl: Lambreta

0x Foto, 1x Video, datum 27. 02. 2011, kategorie Světový fotbal, přečteno 4214x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks

Styl, rychlost provedení, moment překvapení. Další z řady triků, které představí toto video, patří k těm nejúžasnějším, zároveň ale taky k těm nejnáročnějším. Na "Lambretu" je potřeba rychlých nohou a správné koordinace, potom si stačí míč "jenom" přehodit přes hlavu a dokonale tak překvapit bránícího hráč...
(foto: www.youtube.com)

Volný překlad

Tento trik... je jeden z těch nejúžasnějších. Asi je to ten nejlepší, který jsem kdy viděl a zároveň ten nejobtížnější na provedení. Důležitá věc je, abys byl s bránícím hráčem 'tváří v tvář'. Zároveň musíš trik udělat ve velké rychlosti a tak s tím obránce nebude vůbec počítat. Je to takový magický trik, jakobys tahal něco z klobouku a pak... bum! Čím rychleji a čím víc nepředvídatelně to provedeš, potom tě obránce nedokáže zastavit, je to vážně skoro nemožné. Jako první posunu mou levou nohu přes balon. Překročím míč a potom stisknu tak, abych ho mohl vyhodit do vzduchu. Obtížné na provedení, ale obtížnější pro obránce na to zareagovat protože v momentě pošleš míč nad sebe a... je to prostě úžasné. Pokud se ti to povede, obránce bude zaskočený a ostatní si z něj budou dělat srandu. Pocit, když provádíš triky jako tenhle, je to podobný tomu, když dávaš góly.

(na chyby v překladu můžete upozornit
emailem na info@
fotbaltrojanovice.cz)


Originální text

This dribble... it's a sensational one. Maybe it is the most beatiful dribble that I have ever seen and the hardest to achive. The most important thing is when you and the defender are face to face. You do the move as fast as possible so the defender doesn't expect it. So it's kind of like a magic trick, like you're pulling it out of your hat, you know... boom! The faster you go and the more unexpected the dribble, then there's no way he can get it - it's pretty much impossible. When I'm about to do it, I pass my left foot over the ball first. I do a stepover, then I lock so that afterwards I can flick the ball up. It's hard to do - it's harder for the defender to stop it because in a split second the ball goes right over you, and it's... spectacular. If you pull it off, the defender loses face. He gets upset... and the guys make fun of him. When you do a move like this, it's like scoring.

 

Všechny epizody této video série

Brazilský styl: Da Vaca

5. Brazilský styl: Da Vaca

Rychlost a jednoduchost. Tato dvě slova vystihují kličku, které se říká "Da Vaca" a její provedení spočívá ve správně načasovaném předkopnutí míče do volného prostoru, oběhnutí protihráče druhou stranou než míč a dostat ho znovu pod svou kontrolu.

Brazilský styl: Lambreta

4. Brazilský styl: Lambreta

Styl, rychlost provedení, moment překvapení. Další z řady triků, které představí toto video, patří k těm nejúžasnějším, zároveň ale taky k těm nejnáročnějším. Na "Lambretu" je potřeba rychlých nohou a správné koordinace, potom si stačí míč "jenom" přehodit přes hlavu a dokonale tak překvapit bránícího hráč.

Brazilský styl: Elastico

3. Brazilský styl: Elástico

Přidej rychlost k technice klamání... Nalákej obránce tím, že budeš pohyb s míčem směřovat k němu. Když se pokusí vzít ti míč, ve velké rychlosti proveď klamný pohyb do strany a pak zase rychle na stranu druhou. Pokud bude provedení dokonalé, obránce tak lehce zmateš. Takovému triku se říká "Elástico".

Brazilský styl: 360

2. Brazilský styl: 360

Dobří hráči ví dopředu, co udělají, dříve než se k nim dostane přihrávka. Jak provést známý fotbalový trik otočku s balónem o 360 stupňů vám ukáže Brazilec Robinho. Předvídání situace a rychlost provedení dělá tuto kličku jednou z nejúčinnějších...

Brazilský styl: Pelada

1. Brazilský styl: Pelada

"Pelada" je výraz pro pouliční hřiště, na kterém brazilští hráči Robinho, Nilmar a Luis Fabiano zdokonalovali od dětství svou rychlost, rychlé myšlení a způsob jak vyhrávat souboje jeden na jednoho. Základem tohoto je rovnováha a koordinace pohybů tak, aby kličky a náhlé změny směrů prováděli ve velké rychlosti. V dnešním videu se dozvíte, proč jsou brazilští hráči tak techničtí a v dílech dalších budete mít možnost se naučit některé ze skvělých kliček...

Dribbling is always important, and it's all about timing. You have to feel when it's time to do it. When you feel comfortable and you know that you're going to get the upper hand by doing this spin then do it close to the sideline or near the goal area. I am right-footed, I kick with my right foot, so... usually, I take the first touch with my right foot, the foot I'm going to kick with. I put my foot on the ball, then I spin with my left foot so I'm ready to hit it with my right foot. The faster you do it, the better. Indoor soccer, I can... pull it... like this and catch it on the other side. A good player thinks before the ball reaches him. He doesn't wait to control ball. I may make a mistake... but when the ball reaches me, I already knows what I'm going to do. I've already made my decision before the ball reaches me.


Další články z kategorie Světový fotbal

Jaro se blíží. Posuň svůj fotbal na vyšší level!
0x Foto, 32x Video, datum 29. 02. 2016, kategorie: Světový fotbal, přečteno 3640x
Rady od profesionálů #část05
0x Foto, 6x Video, datum 23. 03. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4578x
Rady od profesionálů #část04
0x Foto, 6x Video, datum 07. 03. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4402x
Rady od profesionálů #část03
0x Foto, 6x Video, datum 16. 02. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4337x
Rady od profesionálů #část02
0x Foto, 6x Video, datum 02. 02. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4111x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks