Světový fotbal

Brazilský styl: Pelada

0x Foto, 1x Video, datum 06. 02. 2011, kategorie Světový fotbal, přečteno 3045x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks

"Pelada" je výraz pro pouliční hřiště, na kterém brazilští hráči Robinho, Nilmar a Luis Fabiano zdokonalovali od dětství svou rychlost, rychlé myšlení a způsob jak vyhrávat souboje jeden na jednoho. Základem tohoto je rovnováha a koordinace pohybů tak, aby kličky a náhlé změny směrů prováděli ve velké rychlosti. V dnešním videu se dozvíte, proč jsou brazilští hráči tak techničtí a v dílech dalších budete mít možnost se naučit některé ze skvělých kliček...
(foto: www.youtube.com)

Volný překlad

LUIS FABIANO: V Brazílii... jako svůj první dárek dostanete fotbalový míč.

ROBINHO: Moje první vzpomínka na fotbal je z ulice. Na boso s kamarády jsme hráli pro zábavu a museli jsme se vyhýbat asfaltu.

NILMAR: Hrávali jsme na ulici se dvěma malými brankami, které jsme si vyrobili ze sandálů a cihel.

ROBINHO: Spali jsme s míčem, ráno jsme s míčem vstávali, nábytek jsme doma rozbíjeli taky s míčem.

LUIS FABIANO: Je to takový druh tréninku... hraješ, ale vlastně si ani neuvědomuješ, že trénuješ. Hraješ fotbal protože tě to prostě baví.

ROBINHO: Fotbal je hodně o soupeření. Jestli nemáš dost vůle, jestli nemáš dost trpělivosti, je to těžké. Pro nás brazilské hráče platí, že pokud máme dost vůle a jsme vytrvalí v tom, co děláme, neustále se v technice budeme zlepšovat.

LUIS FABIANO: Už od mala jsem nechtěl prohrávat, každou hru, kterou jsem hrál, tak jsem chtěl vždycky vyhrát.

ROBINHO: Chtěl jsem prostě pořád hrát fotbal, futsal na hřišti, fotbal na ulici, fotbal na dvoře, fotbal na pláži.

NILMAR: A tak jsem přesunul na malé hřiště, futsal jsem měl opravdu hodně rád.

ROBINHO: Futsal mi hodně pomohl. Pohyby a práce s míčem, kterou používám, to všechno jsem si vzal z futsalu, krátké a rychlé pohyby.

LUIS FABIANO: Je to všechno rychlejší, vážně rychlé, musíš rychle přemýšlet a všechno provádět v rychlosti, rychle přihrávat, musíš být rychlejší, abys vyčníval nad ostatními.

(na chyby v překladu můžete upozornit
emailem na info@
fotbaltrojanovice.cz)


Originální text

LUIS FABIANO: In Brazil... the first gift is a ball.

ROBINHO: My first memory of football is on the street. Barefoot with my friends, playing for fun. Having to avoid the asphalt.

NILMAR: We played in the street with two little goalposts made of sandals and bricks.

ROBINHO: Sleeping with the ball, waking up with the ball, breaking my mother's furniture with the ball.

LUIS FABIANO: You're sort of training... playing, but you don't even know you're training. You're playing football because you like it.

ROBINHO: Fotball is very competetive. If you do not have the will, if you do not have the endurance, it's difficult. For us Brazilian players if you've got the will and the endurance, I think in terms of technique, you will stand out.

LUIS FABIANO: Since I was a kid I didn't accept losing, I always played any game to win.

ROBINHO: I just always wanted to play football, futsal football on the field, football on the street, football in the court, football on the sand.

NILMAR: So I went to the pitches, I really liked playing futsal.

ROBINHO: Futsal helped me a lot. The moves, the dribbles I use, all of them come from futsal, the short moves.

LUIS FABIANO: It is faster, it is really fast, you have to think fast, it has to be fast, all fast, move fast, pass fast, you have to be fast - to make a difference.

 

Všechny epizody této video série

Brazilský styl: Da Vaca

5. Brazilský styl: Da Vaca

Rychlost a jednoduchost. Tato dvě slova vystihují kličku, které se říká "Da Vaca" a její provedení spočívá ve správně načasovaném předkopnutí míče do volného prostoru, oběhnutí protihráče druhou stranou než míč a dostat ho znovu pod svou kontrolu.

Brazilský styl: Lambreta

4. Brazilský styl: Lambreta

Styl, rychlost provedení, moment překvapení. Další z řady triků, které představí toto video, patří k těm nejúžasnějším, zároveň ale taky k těm nejnáročnějším. Na "Lambretu" je potřeba rychlých nohou a správné koordinace, potom si stačí míč "jenom" přehodit přes hlavu a dokonale tak překvapit bránícího hráč.

Brazilský styl: Elastico

3. Brazilský styl: Elástico

Přidej rychlost k technice klamání... Nalákej obránce tím, že budeš pohyb s míčem směřovat k němu. Když se pokusí vzít ti míč, ve velké rychlosti proveď klamný pohyb do strany a pak zase rychle na stranu druhou. Pokud bude provedení dokonalé, obránce tak lehce zmateš. Takovému triku se říká "Elástico".

Brazilský styl: 360

2. Brazilský styl: 360

Dobří hráči ví dopředu, co udělají, dříve než se k nim dostane přihrávka. Jak provést známý fotbalový trik otočku s balónem o 360 stupňů vám ukáže Brazilec Robinho. Předvídání situace a rychlost provedení dělá tuto kličku jednou z nejúčinnějších...

Brazilský styl: Pelada

1. Brazilský styl: Pelada

"Pelada" je výraz pro pouliční hřiště, na kterém brazilští hráči Robinho, Nilmar a Luis Fabiano zdokonalovali od dětství svou rychlost, rychlé myšlení a způsob jak vyhrávat souboje jeden na jednoho. Základem tohoto je rovnováha a koordinace pohybů tak, aby kličky a náhlé změny směrů prováděli ve velké rychlosti. V dnešním videu se dozvíte, proč jsou brazilští hráči tak techničtí a v dílech dalších budete mít možnost se naučit některé ze skvělých kliček...Další články z kategorie Světový fotbal

Jaro se blíží. Posuň svůj fotbal na vyšší level!
0x Foto, 32x Video, datum 29. 02. 2016, kategorie: Světový fotbal, přečteno 3640x
Rady od profesionálů #část05
0x Foto, 6x Video, datum 23. 03. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4578x
Rady od profesionálů #část04
0x Foto, 6x Video, datum 07. 03. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4402x
Rady od profesionálů #část03
0x Foto, 6x Video, datum 16. 02. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4337x
Rady od profesionálů #část02
0x Foto, 6x Video, datum 02. 02. 2013, kategorie: Světový fotbal, přečteno 4110x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks