Muži

41. ročník Memoriálu J.Jaškovského vyhrál Frenštát, Trojanovice I skončily čtvrté

0x Foto, 0x Video, datum 15. 07. 2007, kategorie Muži
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks

Dne 14.7.2007 se uskutečnil za pěkného počasí a poměrně vysokých teplot 41. ročník Memoriálu v kopané pořádaný fotbalový oddílem TJ Trojanovice Bystré.

Účastníky turnaje byly týmy TJ EPO Frenštát p.R., TJ Sokol Tichá, náš tým TJ Trojanovice I a pořádající tým TJ Trojanovice Bystré.

Hrálo se podle běžných fotbalových pravidel jen s výjimkou střídání, které probíhalo (po dohodě všech týmů) tzv. 'hokejově'. Poločas trval 45 minut. Pokud zápas skončil remízou, rozhodnuly o vítězi zápasu penalty.

V 8,30hod proběhlo losování toho kdo s kým a v kolik bude hrát. K TJ EPO Frenštát p.R. byly nalosovány TJ Trojanovice I, se začátkem utkání v 9,15hod, a TJ Sokol Tichá hrála svůj zápas v 11,00hod s TJ Trojanovice Bystré.

Teď k jednotlivým zápasům:


TJ EPO Frenštát p.R. - TJ Trojanovice I
výsl.: 2:0 (1:0)
góly: Radim Sládeček, Jan Plánička
typ zápasu: semifinálový

K prvnímu utkání memoriálu se tedy postavila mužstva divizního TJ EPO Frenštát a náš celek z III. třídy TJ Trojanovice I.

Zápas hned od začátku probíhal docela v rychlém tempu. Hráči Frenštátu chtěli co nejdříve vstřelit gól, ale naši se útokům Frenštátu bránili i s pomocí krásných zákroků brankáře D.Ondryáše dobře a dokázali tak společně odvrátit několik slibných šancí soupeře. Do jedné šance se v úvodu utkání dostal i náš tým, kdy se po krásné přihrávce do běhu ocitl sám na rohu šestnáctky V.Suchomel a opřel se do střely. Střelu trošku z úhlu však vykryl frenštátský brankář.

Po jednom rohu asi v polovině poločasu však naši hráči dostali gól, kdy si na roh naběhl frenštátský hráč R.Sládeček a hlavou zavěsil do trojanovické sítě. 1:0 pro Frenštát.

Výsledek se i o po několika šancích na obou stranách do konce poločasu nezměnil. Frenštát měl celý poločas mírnou převahu, ale myslím, že díky tomu, že jsme bojovali o uhrání dobrého výsledku, nebylo až tak hodně poznat, že hraje divizní mužstvo s týmem, který nedávno postoupil do III. třídy.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s vědomím, že musíme lépe pokrývat frenštátské hráče hlavně při standartních situácích a rozích.

Na začátku druhého poločasu měl opět pár šancí Frenštát, některé jejich střely dokázal náš brankář chytit, některé skončili nastřelením bránících hráčů, ale ani jedna se netřepetala v sítí naší branky. Protože jsme věděli, že zápas prohráváme pořád jen o 1 gól, snažili jsme se také hrnout dopředu, abychom vyrovnávací gól vstřelili. Například střelou do břevna frenštátské branky zahrozil R.Fiala nebo po nahrávce z pravé strany měl velkou příležitost ke vstřelení branky L.Bordovský, míč mu však sjel po kopačce a branku bohužel netrefil.

A tak udeřil opět Frenštát. Na levé straně hřiště se uvolnil I.Maruchnič a krásným centrem načechral míč na hlavu J.Pláničky a ten přiloženou šancí nepohrdl. 2:0 pro Frenštát.

O několik minut později se mohl měnit stav zápasu znovu a to ve prospěch našeho týmu. D.Mičulka se objevill sám v těsné blízkosti soupeřovy branky, gól však nedal a skóre zápasu se nezměnilo ani do hvizdu píšťalky a zápas tak skončil 2:0 ve prospěch Frenštátu.


Sestava TJ Trojanovice I:
D.Ondryáš - D.Matyáš, T.Rajnoch, L.Bordovský, L.Židlík - V.Suchomel, J.Vavroš, B.Mazoch, D.Boháč - P.Klimpar, D.Mičulka

Náhradníci: R.Fiala, D.Šuhajda, L.Prorok, T.Suchomel
Trenér: M. Káňa
Vedoucí: R.ŠmajstrlaTJ Sokol Tichá - TJ Trojanovice Bystré
výsl.: 0:0 (0:0) po penaltách 4:2
typ zápasu: semifinálový

Utkání začalo v 11,00hod. Zápas se nesl ve vyrovnaném duchu o čem svědčí i konečný výsledek po 90 minutách řádné hrací doby. Na řadu přišly proto penalty. První penaltu kopalo Bystré a hned nezačalo dobře. Hráč Bystrého penaltu nedal. Druhou penaltu kopala Tichá a hráč Tiché penaltu proměnil. Poté opět Bystré penaltu nedalo a hned na to Tichá zvýšila svůj náskok v penaltovém rozstřelu o 2 branky. V třetí sérii se trefilo konečně i Bystré a jelikož tentokrát nedala Tichá, objevila se hráčům Bystrého malá kapička naděje. Tichá se ale už v dalších pokutových kopech nemýlila a zápas tak skončil vítězstvím Tiché 4:2 na penalty.

Semifinálové zápasy tedy byly odehrány s tím, že k zápasu o 3. místo nastoupí v 14,30hod týmy Trojanovic I a Trojanovic Bystré a k zápasu o 1. místo nastoupí v 16,15hod týmy Frenštátu a Tiché. Dvouhodinovou přestávku vyplnilo utkání starých gard Bystrého a Horní Bečvy. A po nich už nastoupili v derby týmy bojující o 3. místo.

TJ Trojanovice Bystré - TJ Trojanovice I
výsl.: 2:1 (0:1)
góly: Břetislav Mazoch (Trojanovice I), 2 Břetislav Martiňák (Bystré)
typ zápasu: o 3. místo

Slunce pražilo jako pomatené a my jsme přibližně ve 14,30hod nastoupili k boji proti Bystrému.

Začátkem zápasu jakoby si hrači Trojanovic I dostatečně neodpočinuly a nechávali hráčům Bystrého někdy až přes příliš prostoru. Naštěstí žádná střela Bystrého neškončila v síti a my jsme se pomalu vzpamatovávali abychom mohli udeřit. Tento zápas nebyl tak bohatý na šance jako zápas proti Frenštátu a tak první naše velká příležitost skončila gólem. Přibližně 22 metrů od soupeřovy branky došlo k faulu na našeho hráče. Míč si postavil k zahrávání standartní situace J.Vavroš a nádhernou a přesnou přihrávkou vzduchem na přední tyč přes bránící zeď připravil gól B.Mazochovi, který strčil nohu do letící přihrávky, změnil směr letu míče a ten přelétl golmana Bystrého až do branky. 1:0 pro Trojanovice I. Do konec poločasu se již nic nezměnilo ani po šanci D.Mičulky, který střílel těsně vedle pravé tyče branky.

V úmorném vedru nastoupili naši hráči do druhého poločasu s jednobrankovým vedením. Oba celky byly určitě moc unavené i díky tomu vedru, i díky tomu, že už měly každý jeden zápas v nohách, ale vidina poražení rivala hnala každého do boje.

Bohužel pro nás došlo asi po deseti minutách odpískání začátku prvního poločasu ke vstřelení vyrovnávací branky B.Martiňákem. Stav zápasu tedy 1:1. Oběma týmům docházely pomalu, ale jistě síly a někteří hráči dostávali křeče do svalů, ale i přesto se vyskytlo několik málo gólových příležitostí na obou stranách.

Deset minut před koncem za stavu 1:1 se ale opět dostal k míči B.Martiňák a svým druhým gólem v tomto utkání rozhodl o výhře Bystrého 2:1 nad Trojanovicemi I.

Sestava TJ Trojanovice I:
D.Ondryáš - Kaduch, T.Rajnoch, L.Bordovský, D.Matyáš - V.Suchomel, J.Vavroš, B.Mazoch, D.Šuhajda - R.Fiala, D.Mičulka

Náhradníci: L.Židlík, L.Prorok, T.Suchomel
Trenér: M. Káňa
Vedoucí: R.Šmajstrla

TJ EPO Frenštát p.R. - TJ Sokol Tichá
výsl.: 3:0 (0:0)
góly: 2 Radim Košelík, Dalibor Petrželka
typ zápasu: o 1. místo

Finálový zápas začal kolem 16,15hod také při pražícím slunci.

První poločas byl docela vyrovnaný a poločasový výsledek to jen potvrzuje. Do druhého poločasu ale nastoupil Frenštát s vetším odhodláním i s více síly a dvěma góly R.Košelík a jedním gólem odchovanec Trojanovického fotbalu z pod Kozince D.Petrželka strhli vítězství na svou stranu. Frenštátští hráči i fanoušci se tedy mohli radovat z vítězství na 41. ročníku Memoriálu J.Jaškovského.


V 19,00hod proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen týmům i nejlepším hráčům.
1.místo: TJ EPO Frenštát p.R.
2.místo: TJ Sokol Tichá
3.místo: TJ Trojanovice Bystré
4.místo: TJ Trojanovice I

Nejlepší hráč memoriálu: René Kovařík (Frenštát)
Nejlepší obránce memoriálu: Martin Bordovský (Tichá)
Nejlepší brankář memoriálu: Forty (Bystré)
Nejlepší střelec memoriálu: Radim Košelík (2 góly, Frenštát), Břetislav Martiňák (2 góly, Bystré)


Memoriál byl dobrou a cennou přípravou na nadcházející sezónu, třeba i proto, ale nejen proto, že naši hráči poměřili své síly s týmy z vyšších soutěží a nabrali tak hlavně mladí hráči užitečné zkušenosti.Další články z kategorie Muži

Důležité info
0x Foto, 0x Video, datum 18. 08. 2016, kategorie: Muži
XV. ROČNÍK MEMORIÁLU JAROMÍRA VÁVRY
0x Foto, 0x Video, datum 25. 07. 2016, kategorie: Muži
Muži doma deklasovali Skotnici
0x Foto, 0x Video, datum 11. 06. 2016, kategorie: Muži
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks