Dorost

Shrnutí podzimní části sezóny 2010/2011 - dorost

15x Foto, 0x Video, datum 15. 01. 2011, kategorie Dorost, přečteno 2708x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks

Trojanovičtí dorostenci mají za sebou první polovinu soutěže, kterou absolvovali po spojení s dorostenci Bystrého. Nedá se říct, že by se podzimní část našim mladým fotbalistům úplně povedla, ale taky to nebylo nejhorší a proto jim zatím patří 6. místo v Okresní soutěži. Vzhledem k průběhům jednotlivých zápasů podzimu ale dorostenci mají na to hrát o lepší umístění než je to aktuální. Čtěte dále a dozvíte se jak trenér D. Boháč hodnotí první polovinu sezóny a další informace o dorosteneckém týmu...

Komentář trenéra

Trenér Daniel Boháč k podzimní části sezóny...

1) Umístění, výkony, výsledky

Co se týče umístění našeho dorosteneckého mužstva v tabulce okresní soutěže, mám velice rozporuplné pocity. Před sezónou jsem počítal s tím, že skončíme v 1. polovině tabulky tzn. do 5. místa. Při pohledu na tabulku a s přihlédnutím ke kvalitě soupeřů, by nám slušela daleko více 4. příčka. Bohužel vlivem horší 2. poloviny soutěže jsme se dostali na 6. příčku, což je pro mne osobně zklamání...

Před začátkem soutěže jsem odhadoval náš bodový zisk na 15 až 18 bodů, přičemž jsem bral do úvahy i počet mužstev v tabulce. Na začátku soutěže bylo 10 mužstev, ale pak došlo k odhlášení družstva Sedlnic což určitě mělo vliv na regulérnost soutěže. Jen pro připomenutí, Sedlnice se odhlásily po domácím zápase s námi, kdy jsme je porazili 6:0. Nejenom, že nám to vítězství bylo k ničemu, navíc jsme na dlouhou dobu přišli o střelce branek v tomto utkání - Radima Střalku, který si poranil vazy v kotníku.

V okresní soutěži jsme odehráli 9 utkání, přičemž jsme 4 x zvítězili a 5 x utrpěli porážku. Po 9. kolech máme 12 bodů a skóre 27:20. To je statistika, která ale zcela neodráží výkony na hřišti a přístup hráčů k jednotlivým zápasům.

Osobně mne mrzí, že jsme odehráli 3 špatné poločasy v utkání s Lichnovem, Rybí a Štramberkem a ve všech těchto utkáních jsme prohráli. Připomenu jen, že s Lichnovem jsme po poločase vedli 3:1 a se Štramberkem 1:0. V prvním případě jsme prohráli 3:4 a ve 2. případě 1:3!. Tyto 2 výsledky nám dávají -6 bodů v tabulce pravdy. Doma jsme sice prohráli i v posledním zápase s Kateřinicemi, ale v tomto utkání byl přístup hráčů v pořádku a prohráli jsme jej díky špatné produktivitě v útoku, fantastickému brankáři hostů a špatnému výkonu obrany s brankářem (naštěstí ojedinělému). Ve 3 zmiňovaných špatných utkáních byl obraz hry vždy stejný. 1 poločas velmi dobrý výkon, 1 poločas herní mizérie. Bohužel v období kdy přestaneme hrát dostaneme minimálně 2 góly, kdežto při dobrém výkonu je naše útočná produktivita velice slabá (s výjimkou zápasu s Lichnovem). Vše je jen v hlavách hráčů, kteří jsou schopni jít v okamžiku s výkonem dolů a začínají dělat věci, které by jinak neudělali. Bohužel je to dáno věkem hráčů, jejich herní vyspělostí a předešlou fotbalovou průpravou. Na psychice hráčů jsme se snažili pracovat a budeme v tom pokračovat, protože tam máme největší rezervy a tam ztrácíme na mužstva, která jsou v tabulce před námi.

Rád bych zmínil ještě jednu skutečnost, která měla vliv na naše výkony a to složení mužstva. Je všeobecně známo, že před začátkem soutěže došlo ke spojení družstev Trojanovice I a Trojanovice-Bystré. Důvodem byl malý počet hráčů dorosteneckého věku v obou mužstvech. S dorostenci z Bystrého přišel i trenér Pavel Střalka, takže jsme posílili i realizační tým. Celkem nás před začátkem soutěže bylo 19 hráčů a 3 členové realizačního týmu. Bohužel vlivem zranění jsme museli sestavu neustále měnit a ani v 1 zápase nehrála stejná sestava! V jednom okamžiku jsme měli vlivem zranění a přístupu některých hráčů k dispozici o 6 hráčů méně! To už je opravdu problém poskládat sestavu! Ještě s tím souvisí jeden problém, máme k dispozici pouze 1 brankáře - Michala Kunce. V okamžiku kdy by došlo k Michalově zranění, nemáme ho kým nahradit. Musel by jít chytat hráč z pole a to není to pravé ořechové. Navíc i Michal by si potřeboval někdy psychicky odpočinout a ani konkurence by mu určitě neuškodila. Budeme se snažit najít 2. brankáře abychom měli k dispozici v každém okamžiku náhradu, v případě zranění či slabší formy jednoho či druhého.

Abych to shrnul. S naší bilancí nejsem spokojený, podle mého názoru jsme měli mít po polovině sezóny na kontě 18 bodů za 6 vítězství a 3 porážky. S výkony a přístupem hráčů jsme spokojeni až na zmiňované 3 zápasy (poločasy). Velká spokojenost panovala s obranou, která i v improvizovaném složení byla nejlepší řadou mužstva. Pouze v 1 zápase kluci zahráli špatně a to v posledním zápase s Kateřinicemi, kde bohužel připravili soupeři 3 góly jako na zlatém podnose. Jsou to mladí kluci (15, 16 let) a určitě se jim to ještě stane pokud u fotbalu vydrží. Je důležité, aby si z toho vzali nějaké ponaučení a příště ty situace řešili jinak. Pokud bychom měli vyhlásit nejlepšího hráče podzimu, pak by to byl David Drozd, který byl celý podzim výraznou oporou mužstva.

2) Tréninková účast, kádr

Velká spokojenost panovala s tréninkovou účastí. Na tréninku bylo vždy minimálně 10 hráčů a to se pak jinak trénuje než se 6-ti lidmi. Kluci navíc vytvořili velice dobrou partu, která držela spolu i mimo hřiště. Dobrá parta je základ toho, aby to na hřišti fungovalo tak jak má. Vždy kluky před zápasem upozorňujeme ať to přenesou i na hřiště a zahrají si fotbal, ne kopanou. Někdy je to lepší, jindy horší, ale důležité je, že je to baví a nikdo si na nikoho nevyskakuje. Během podzimu se kádr vykrystalizoval a hráči, kteří do něj povahově nezapadli už tam nejsou a do budoucna nebudou. Předpokládám, že kádr pro jarní sezónu se nijak výrazně nezmění, kromě příchodu 2 až 3 hráčů. O těchto příchodech se bude v nejbližší době jednat.

 


Tabulka střelců

9 gólů

Jakub Jiříček
Jakub Jiříček
6 gólů


Lukáš Slováček
Lukáš Slováček
5 gólů
David Drozd
David Drozd
4 góly
Radek Střalka
Radek Střalka

3 góly
Jan Blažek
Jan Blažek

2 góly
Vojtěch Gajdušek
Vojtěch Gajdušek
1 gól
Vojtěch Dobiáš
Vojtěch Dobiáš
Stanislav Dobiáš
Stanislav Dobiáš

Další informace o týmu
(soupiska, rozpis zápasů, ...)

Reportážované zápasy

Ne 29.8.2010 Sedlnice - Trojanovice I. 0:6 (0:3) 0x FOTO, 0x VIDEO
Dorostenci deklasovali Sedlnici

So 4.9.2010 Trojanovice I. - Jeseník n.O. 7:0 (1:0) 0x FOTO, 0x VIDEO
Dorost se rozstřílel v druhém poločase a vysoko vyhrál

Ne 12.9.2010 Rybí - Trojanovice I. 2:0 (2:0) 0x FOTO, 0x VIDEO
Nedělní prohra dorostenců v Rybím

So 25.9.2010 Trojanovice I. - Libhošť 3:0 (1:0) 0x FOTO, 0x VIDEO
Dorostenci doma porazili Libhošť

So 2.10.2010 Kunín - Trojanovice I. 1:5 (1:1) 0x FOTO, 0x VIDEO
Dorostenci potřetí za sebou získali všechny body

So 9.10.2010 Trojanovice I. - Štramberk 1:3 (1:0) 12x FOTO, 0x VIDEO
Dorost doma nejprve vedl, ale ve druhém poločase o výhru přišel

So 23.10.2010 Kateřinice - Trojanovice I. 3:1 (1:1) 0x FOTO, 0x VIDEO
Ani kvalitní výkon dorostencům na body nestačil

A jaké máme cíle pro jaro? Samozřejmě veliké! V prvé řadě to bude stabilizace kádru. To znamená zabudování nových hráčů do mužstva, výběr optimální sestavy a náhradníků na jednotlivé posty. Většina hráčů má věk mezi 15 až 16 lety, pár jich má 17. Kádr má perspektivu, aby za rok hrál o postup do OP. To neznamená, že bychom letošní sezónu odepsali. Naopak! Budeme chtít co nejvíce vylepšit současné umístění, zkusíme porazit mužstva, u kterých se nám to nepovedlo, pojedeme zápas od zápasu. Na konci sezóny to pak vyhodnotíme a uvidíme jak budeme spokojeni.

Závěrem chci poděkovat všem hráčům, členům realizačního týmu, členům výboru, rodičům i divákům, kteří na nás chodili v hojném počtu. Doufám, že náš fotbal Vás bude na jaře bavit ještě více a uvidíte dobrý fotbal i v podání dorostenců.

Pro dorostence mám ještě speciální přání... Těšte se na zimní přípravu, bude tvrdá!!!

D.Boháč

Statistiky

Celková tabulka Okresní soutěž 2010/2011 zdroj: www.ofisport.czCelková tabulka, zdroj: www.ofisport.cz


Tabulka doma Okresní soutěž 2010/2011 zdroj: www.ofisport.czCelková tabulka, zdroj: www.ofisport.cz

Tabulka venku Okresní soutěž 2010/2011 zdroj: www.ofisport.czCelková tabulka, zdroj: www.ofisport.cz

Multimedia

So 21.8.2010 Trojanovice I. - Lichnov 3:4 (3:1)
FOTO ČÍSLO 1 FOTO ČÍSLO 2 FOTO ČÍSLO 3FOTO ČÍSLO 4FOTO ČÍSLO 5Zobrazit všechny fotky...

So 18.9.2010
Trojanovice I. - Vražné 5:3 (2:2)
FOTO ČÍSLO 1 FOTO ČÍSLO 2 FOTO ČÍSLO 3FOTO ČÍSLO 4FOTO ČÍSLO 5Zobrazit všechny fotky...

So 9.10.2010
Trojanovice I. - Štramberk 1:3 (1:0)
FOTO ČÍSLO 1 FOTO ČÍSLO 2 FOTO ČÍSLO 3FOTO ČÍSLO 4FOTO ČÍSLO 5Zobrazit všechny fotky...


Další články z kategorie Dorost

Dorostenci zahájili sezónu výhrou s Kunínem
26x Foto, 1x Video, datum 11. 08. 2012, kategorie: Dorost, přečteno 4090x
Shrnutí sezóny 2011/2012 - dorost
31x Foto, 1x Video, datum 08. 07. 2012, kategorie: Dorost, přečteno 3667x
Dorost na závěr sezóny remizoval s Mořkovem
31x Foto, 1x Video, datum 17. 06. 2012, kategorie: Dorost, přečteno 4283x
Dorostenci zakončili sezónu remízou v Libhošti
0x Foto, 0x Video, datum 24. 06. 2011, kategorie: Dorost, přečteno 4257x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks