Dorost

Dorost potřetí za sebou získal všechny body

0x Foto, 0x Video, datum 05. 10. 2010, kategorie Dorost, přečteno 3633x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks

Trojanovičtí dorostenci si v sobotním utkání poradili na neutrální půdě (umělá tráva v NJ) s Kunínen 5:1. Soupeř, který okupuje poslední příčku tabulky, první poločas dokázal vybojovat remízu 1:1. V tom druhém se ale naši hráči rozjeli a nasázeli Kunínu další čtyři branky, díky čemuž vyhráli své třetí utkání v řadě...

9.kolo, So 2.10.2010, dorost Okresní soutěž
Kunín - Trojanovice I. 1:5 (1:1)
Góly: 2x R.Střalka, L.Slováček, J.Jiříček, J.Blažek

Sestava:
M.Kunc - J.Dobiáš, D.Šivic, D.Drozd, R.Střalka - S.Dobiáš (F.Vavrečka), F.Rucký (P.Chovanec), J.Blažek, V.Dobiáš (M.Kunc) - L.Slováček [C] (R.Střalka), J.Jiříček
ke střídání zůstali: M.Kupčík

Trenér D.Boháč komentuje zápas:

Po 2 velmi dobře odehraných zápasech čekalo dorost Trojanovic utkání s Kunínem na umělé trávě v Novém Jičíně. Všichni jsme byli zvědavi zda naši dorostenci navážou na domácí výkony a odvezou si body od posledního celku tabulky. Utkání začínalo v 17,30 (!) a všem bylo jasné, že dojde i na umělé osvětlení. Už první minuty nám ukázaly, že nás čeká houževnatý soupeř, který nechce svou kůži prodat lacino. Domácí bojovali a snažili se o těsné obsazování našich hráčů a rychlý nekomplikovaný přechod do útoku. Naši hráči tím byli v prvních 15-ti minutách zaskočeni a tomu také odpovídala úroveň naší hry. Naše hra byla plná nepřesností, nedůrazu a bez pohybu. Největším naším problémem byla hra záložní řady, která neplnila své úkoly. Kluci nebyli schopni dobře rozehrát nadějné protiútoky 4 na 3 nebo 5 na 3. Po špatné přihrávce následoval pokus Kunína o kolmou přihrávku dopředu na šikovné útočné hráče. Až 80% útoků jsme špatnou rozehrávkou pokazili a naopak nabídli soupeři šanci na útok. Bohužel nejvíce přihrávek zkazili Ti, kteří by naší hře měli dávat ten správný řád - střední záložníci. Navíc velice špatně vykrývali svůj prostor a soupeř tak mohl útočit středem hřiště. Po prvních, opravdu špatných, 15-ti minutách naši kluci konečně začali chtít hrát a běhat. Do té doby nás držela svým výkonem naše obranná čtveřice, která v celém zápase podala nadstandardní výkon. Začali jsme konečně hrát a zaměstnávat obranu a brankáře. V rychlém sledu následovaly 2 tutovky L. Slováčka kdy šel sám na brankáře, ale bohužel nedal. V další šanci se ocitl J. Blažek, který byl sám v pokutovém území, ale jeho slabá střela k tyči brankáře jen prověřila. V 28. minutě přišla rána z čistého nebe. Po nedorozumění brankáře se středními obránci a následné srážce, zívala na útočníka Kunína prázdná branka a nebylo nic snažšího než dát gól - 1:0. Tento moment jakoby vyburcoval všechny hráče Trojanovic k daleko většímu úsilí a na branku Kunína se začaly valit útoky. Výsledkem byla vyrovnávací branka v 35. minutě. Kromě této branky jsme ještě trefili břevno po nádherné ráně J. Jiříčka a Filip Rucký po proniknutí do pokutového území ze 3 metrů přestřelil branku. Ani dalších několik závarů v šestnáctce soupeře nezměnilo skóre. V závěru poločasu odkulhal z hřiště L. Slováček s poraněným kotníkem...

Na začátku 2. poločasu jsme udělali 2 změny v sestavě. Místo V. Dobiáše nastoupil Radim Střalka, který se vrátil po 5-ti týdnech po těžkém zranění kotníku. Bohužel další změna byla kvůli zdravotnímu stavu L. Slováčka. Ukázalo se, že s poraněným kotníkem nemůže pořádně chodit natož běhat, a proto ho po 3 minutách 2. poločasu nahradil Marek Kunc. Oba do týmu dobře zapadli a ukázalo se jakou chuť mají do fotbalu a jak chtějí dokázat, že patří do základní sestavy. Zejména Radim Střalka dokazoval, že mu fotbal strašně chyběl a v 61. minutě, po výborné přihrávce z naší obrany, utekl po levé straně a dal perfektní prudkou přihrávku před branku. Jakub Jiříček neměl se zakončením akce žádný problém - 1:2. Za 3 minuty měl šanci S. Dobiáš, ale ze 2 metrů neprostřelil brankáře. Po dalších 2 minutách se po pěkné kombinační akci prosadil J. Blažek - 1:3. Od tohoto okamžiku už bylo na hřišti pouze 1 mužstvo. Výsledek 2 brankami hlavou pečetil Radim Střalka. Utkání se dohrávalo za stálé převahy Trojanovic a na hřiště se dostali i další náhradníci F. Vavrečka a P. Chovanec.

Je zapotřebí zmínit i podmínky, za kterých se zápas odehrál. Hned po příjezdu jsme byli informováni, že delegovaný rozhodčí nepřijede a bude pískat někdo z laiků. Tuto informaci měli zástupci Kunína z OFS už od pátku! Trojanovice se nikdo neobtěžoval informovat... Určitě bychom se pokusili zajistit někoho kdo píská nebo v minulosti pískal! Nakonec rozhodčí z Kunína utkání neovlivnil a podal dobrý výkon. Další věc, která stojí za zmínku je umělé osvětlení. Přesto, že se začínalo až v 17,30, bylo osvětlení zapnuto až průběhu 2. poločasu. Nevím jestli naplno nebo jestli tam byla nějaká rezerva, faktem je, že se hrálo v šeru a naše polovina před kabinami byla ponořena do tmy. Takové podmínky jsou pro fotbal nedůstojné a OFS by se měl zamyslet nad pořádáním zápasů v tento čas na tomto hřišti.

Nakonec jsme splnili to s čím jsme do Nového Jičína přijeli. Odvezli jsme si 3 body a v tabulce pravdy už máme 0 b. V příštích zápasech si, ale nemůžeme dovolit mít takový herní výpadek, který nás potkal na začátku zápasu. Silnější týmy by to mohly využít a návrat do zápasu by pak mohl být velmi složitý. Především naše záložní řada si z toho musí vzít ponaučení a příště reagovat na vzniklou situaci jinak. Klady zápasu byly - hra obrany, návrat Radima Střalky a především výkon mužstva v 2. poločase. Takhle bychom měli hrát pořád!!! Bojovnost, nasazení, fotbalovost - to bylo k vidění u dorostenců Trojanovic v 2. poločase utkání s Kunínem.