Různé

Ohlédnutí za sezónou 2009/2010

datum 03. 07. 2010, kategorie Různé, přečteno 4041x
Email facebook twitter del.icio.us LinkedIn Google Bookmarks

Nedávno se odehrály poslední kola soutěží a sezóna 2009/2010 se tak uzavřela. Trojanovičtí muži se v Okresním přeboru, do kterého teprve před rokem postoupili, celou sezónu drželi v první polovině tabulky. Nebýt veliké marodky, která nás postihla skoro na celou jarní část, mohlo být konečné 6.místo určitě vylepšeno, ale nakonec je i toto umístění vzhledem k dané situaci velmi dobré. Okresní přebor bohužel nezachránili naši dorostenci, kteří měli poměrně mladý tým v porovnání s ostatními soupeři, a po třech sezónách strávených v Okresním přeboru sestoupili z posledního místa.

OKRESNÍ PŘEBOR MUŽŮ 2009/2010

PODZIMNÍ ČÁST

2.kolo, Velké Albrechtice - Trojanovice I. 1:2 (0:1)
První utkání v nové soutěži a hned skončilo vítězně, lepší start do sezóny jsme si nemohli ani přát. Velké Albrechtice sestoupili z I.B třídy a proto se jednalo papírově o silného soupeře, i když to v dalších zápasech a postavením v tabulce tolik nepotvrzovaly. V utkání zastoupil velmi dobře zraněného Dáju Petrželku na středu zálohy Jarek Peťko alias "Kosťa". Z přímého kopu se trefil Lukáš Srněnský a o výhru se postaral hlavičkou Martin Vašenda. Celý tým hrál velmi dobře a soupeře jsme kombinačně a hlavně ke konci také fyzicky převyšovali. 0x FOTO, 0x VIDEO

3.kolo, Trojanovice I. - Spálov 3:1 (3:1)
Domácí zápas proti Spálovu, jehož sílu jsme dobře znali z minulosti působením ve stejné soutěži, kdy nás na svém hřišti dokázal pěkně rozstřílet, se gólově rozhodl už v prvním poločase. O dvě branky se postarala nová posila v týmu Marek Gonda a jednu přidal taky kapitán Martin Bordovský. První poločas byl velmi podařený nejen co se týče brankového přídělu, ale také herním projevem obou týmů. 0x FOTO, 0x VIDEO

4.kolo, Trojanovie I. - Mořkov 2:3 (1:2)
Ilustrační fotoMořkov za námi v tomto zápase herně zaostával přesto dokázal vybojovat vítězství a odvést si tak cenný skalp. Soupeři stačily v prvním poločase pouhé dvě útočné akce k tomu, aby se ujal dvoubrankového vedení. Náš útočný tlak vyústil ve 2x nastřelené břevno a snížení na 1:2 vlastním gólem po rohu Víti Suchomela. Druhá půle byla také režírována naší hrou a vyrovnání zajistil Kuba Tobola. Mořkovjané se ale opět dostali do vedení po dobře kopnutém přímém kopu a zbytek zápasu už jednobrankový náskok uhájili. 33x FOTO, 0x VIDEO

5.kolo, Trojanovice I. - Kunín 3:2 (1:1)
Ilustrační fotoV tomto zápase jsme nejprve vedli díky brance Kuby Toboly, ale jednobrankový náskok se nepodařilo udržet ani do konce prvního poločasu. V tom druhém se brzy dostali do vedení překvapivě hosté, ale zápasové skóre opět vyrovnal Marek Gonda. Vítězný gól vstřelil Martin Bordovský, odčinil tak své zaváhání při penaltě, kterou mohl zápas rozhodnout už dříve. 21x FOTO, 0x VIDEO

6.kolo, Trojanovice I. - Kopřivnice 3:1 (2:1)
Silný kopřivnický tým se ujal jako první vedení a potrestal tak nevyužité šance na naší straně, to bylo ale z gólového přídělu Kopřivnice naštěstí vše. Vyrovnání zařídil hlavou Dája Petrželka a zbývající dvě branky vstřelil Kuba Tobola, který se tak trefil ve třetím utkání v řadě. Kopřivnice se snažila změnit pro ni nepříznivý stav, brankář Peťa Astr ale pěknými zákroky více branek soupeři nedovolil. 0x FOTO, 0x VIDEO

7.kolo, Skotnice - Trojanovice I. 1:1 (1:0)
Soupeři ze Skotnice svědčil lépe jejich domácí pažit, naopak našemu snažení chyběla v zápase jakási jiskra, která dokázala pomoc k vítězství v utkáních minulých. Po chybě golmana se Skotnice dostaly do vedení, které hájily až téměř do konce zápasu. V poslední minutě se ale dokázal v závaru po přímém kopu dobře zorientovat Dája Petrželka a rozhodl tak o konečné remíze. 0x FOTO, 0x VIDEO

8.kolo, Trojanovice I. - Sedlnice 2:0 (0:0)
Sedlnice začaly utkání lépe a kdyby nenaložili spatně svými dvěma velmi dobrými útočnými akcemi, mohl zápas vypadat jinak. To se ale nestalo a v druhém poločase se soupeř k vážnému ohrožení naší branky už nedostal. O úvodní branku se postaral Jiří Vavroš, který s klidem sám před brankářem zkušeně a technicky umístil svou střelu k pravé tyči soupeřovy branky. Vítězství zpečetil gólem z dorážky Marek Gonda. 0x FOTO, 0x VIDEO

9.kolo, Nový Jičín "B" - Trojanovice I. 1:0 (0:0)
Ilustrační fotoZápas proti béčku Nového Jičína byl velmi očekávaný a jeho výsledek měl hodně napovědět jak se dál bude vyvíjet tabulka a to se taky potvrdilo. Naše případná výhra nás mohla posunout na bodový dostřel k prvnímu Novému Jičínu, prohra naopak zvýšit jeho náskok. V zápase nás několikrát podržel golman Peťa Astr, ale ani na druhé straně novojičínský brankář nebyl bez práce. Výhra domácího novojičínského béčka se zrodila ve velmi přetáhnutém nastaveném čase. 48x FOTO, 0x VIDEO

10.kolo, Trojanovice I. - Zbyslavice 5:0 (2:0)
Po minulém "zvláštním" kole jsme si spravili chuť na domácím hřišti proti Zbyslavicím. Dvakrát se trefil Kuba Tobola, jednou Marek Gonda a dvakrát taky Břeťa Mazoch, pro kterého to bylo vůbec poprvé v mužské kategorii, kdy se trefil hned dvakrát v jednom zápase. Všichni jmenovaní se tak gólově postarali o naše druhé nejvyšší vítězství v sezóně. 0x FOTO, 0x VIDEO

11.kolo, Štramberk - Trojanovice I. 3:3 (2:1)
Ilustrační fotoDělba bodů ve Štramberku byla začátkem pro sérii čtyř zápasů, ve kterých jsme dokázali dohromady získat pouhé tři body za stejný počet remíz a to i se soupeři, kteří se nacházeli na samém chvostu tabulky. V utkání proti Štramberku jsme po prvním poločase prohrávali, kdy jednu naší branku vstřelil Kuba Tobola, a předvedený výkon nenasvědčoval k žádnému obratu, přesto se tak stalo. Do druhé půle se pozměnila sestava na několika postech a to jakoby vrazilo nový náboj do hry. Kompletní obrat skóre v náš prospěch zařídili brankou Kuba Fusek a druhou trefou v zápase taky Kuba Tobola. I tak to ale na vítězství nestačilo, Štramberk vyrovnal spornou penaltou a další změna skóre se už nekonala. 36x FOTO, 0x VIDEO

12.kolo, Trojanovice I. - Jeseník n.O. 0:0
Jeseník n.O. se před zápasem pyšnil nejlepší ofenzívou podle vstřelených branek, přesto v tomto utkání nepadl ani jeden gól, i když šancí v zápase bylo dostatek. Hra se postupně vygradovala do rychlého tempa, které se divákům muselo líbit. Do branky se po dlouhé době bez mistrovského zápasu opět postavil Vojta Bartoš a svůj návrat mezi tři tyče oslavil čistým kontem. 0x FOTO, 0x VIDEO

1.kolo, Trojanovice I. - Rybí 1:4 (1:2)
Náš domácí zápas proti tehdy poslednímu Rybí měl mít jasný výsledek v podobě domácí výhry, ten se ale nepotvrdil. Rybí se díky našemu velmi špatnému výkonu, snad i nejhoršímu výkonu v sezóně, dostalo z posledního místa tabulky a ještě nám dokázalo nasázet hned čtyři branky, což na našem hřišti nebylo k vidění už několik sezón. O jediný smutný čestný úspěch se postaral premiérovým gólem za muže Martin Hrachový. 0x FOTO, 0x VIDEO

13.kolo, Tísek - Trojanovice I. 1:1 (0:0)
Hřiště v Tísku nás přivítalo velmi podmáčené a ve špatném stavu, ale i tak se zápas odehrál. V té době už poslední Tísek s námi hrál na blátivém terénu vyrovnanou partii. I když jsme v zápase vedli výstavní prudkou střelou do levého růžku branky soupeře Kuby Tobola, nedokázali jsme vedení udržet a odjeli v posledním zápase podzimní části sezóny pouze s jedním bodem. Touto remízou se tak završil špatný závěr podzimu, kde naše výkony působily jakoby unaveně. Páté místo v tabulce přesto nebylo vůbec špatné. 0x FOTO, 0x VIDEO

ZIMNÍ ČÁST - příprava

Po zimním odpočinku jsme se na začátku nového roku 2010 vrhli do příprav na druhou polovinu sezóny. Příprava byla kvalitní a skládala se z fyzických tréninků v tělocvičně, na venku a z několika přípravných zápasů na umělé trávě v Těžkovicích, Bílovci a Rožnově p.R. Zpestřením přípravy bylo také vydařené dvoudenní soustředění v Tiché.

Více informací...

JARNÍ ČÁST

15.kolo, Trojanovice I. - Velké Albrechtice 3:1 (0:0)
Ilustrační fotoPrvní jarní zápas a zároveň taky první jarní výhra se nerodila lehce. V utkání se nedařilo moc dobře kombinovat a první poločas byl z naší strany trochu utrápený. Na začátku druhého poločasu se vedení ujal soupeř a obdržená branka "nakopla" náš herní projev. Vyrovnat se podařilo technickou střelou Jiřímu Vavrošovi po přihrávce Břeti Mazocha, gól na 2:1 zařídil samostatntou akcí a parádní střelou Martin Bordovský a třetí gól zařídil Radim Fiala dorážkou po první střele v našem dresu Dana Pavelky, jarní posily do obraných řad. 36x FOTO, 0x VIDEO

16.kolo, Spálov - Trojanovice I. 1:3 (1:1)
Ve Spálově došlo k zásadní změně v rozestavení hráčů na hřišti kvůli poměrně malým rozměrům hřiště a horšího stavu trávníku a tak se do útoku postavilo hned trio hráčů podporované taky trojčlenou řadou záložníků a čtyřmi obvyklými obránci. Spálov měl ze začátku v utkání navrh a taky jako první vstřelil branku. Do konce poločasu ale střelou z otočky vyrovnal Lukáš Bordovský. Góly Jirky Vavroše, jak jinak než po technické střele, a Lukáše Srněnského téměř z poloviny hřiště za pomoci povětrnostních podmínek, rozhodli o velmi cenných třech bodech ze Spálovského hřiště. 0x FOTO, 0x VIDEO

19.kolo, Kopřivnice - Trojanovice I. 0:0
Období hustých dešťů a povodňových situací bylo příčinou odložení hned dvou utkání a tak se další zápas odehrál proti v té době druhé Kopřivnici. První poločas jsme hráli o něco lépe my, ten druhý zase soupeř z Kopřivnice. V utkání bylo k vidění několik nebezpečných útočných akcí na obou stranách, k regulérnímu gólu ale nakonec nedošlo ani na jedné z nich. V první půlce zápasu se do branky soupeře trefil hlavou Kuba Fusek, ale jeho gól pro útočný faul uznán nebyl. 0x FOTO, 0x VIDEO

20.kolo, Trojanovice I. - Skotnice 2:0 (0:0)
Ilustrační fotoPo čtyřech vzájemných zápasech se Skotnicemi, které jsme nedokázali v této sérii porazit, konečně přišlo vítězství. Skotnice se k ohrožení naší branky moc často nedostávaly. V druhém poločase skóroval dorážkou hlavou Břeťa Mazoch po odražené střele Víti Suchomela a gólovou pojistku zařídil prvním gólem za Trojanovice I. Dan Pavelka, který stál na konci pěkné kombinační akce dvou dorostenců Lukáše Sloáčka a Honzy Blažka. V zápase si přivodil dlouhodobé zranění ramene Břeťa Mazoch a podobný problém postihl taky Dáju Petrželku, u kterého to nebylo tak vážné. Marodka zraněných hráčů se zase velmi rozrostla a do konce sezóny se od tohoto zápasu už nezlepšovala, což mělo za následek v dalších utkáních i problémy se sestavením soupisky. 13x FOTO, 0x VIDEO

21.kolo, Sedlnice - Trojanovice I. 3:2 (0:1)
První jarní prohra při zdravotních problémech několika našich hráčů na sebe nenechala dlouho čekat. Porážce nedokázal zabránit ani dobře chytající Peťa Astr. V zápase na těžkém podmáčeném terénu jsme sice vedli po gólu hlavou Martina Bordovského z centu Lukáše Srněnského, ale Sedlnice dokázaly třemi trefami v druhém poločase stav skóre otočit. V závěru utkání se svou druhou brankou zapsal opět mezi střelce Martin Bordovský. 0x FOTO, 0x VIDEO

24.kolo, Trojanovice I. - Štramberk 7:0 (2:0)
Ilustrační fotoPo dvoukolové pauze opět díky nepříznivému počasí došlo ke gólové smršti v domácím zápase se Štramberkem. I když naše předváděná hra nebyla vzhledem ke konečnému výsledku nijak oslnivá, dokázali jsme nasázet soupeři sedm branek a postarat se tak o naši nejvyšší výhru v sezóně. Hattrickem se blýskl Martin Bordovský, poprvé a hned dvakrát se trefila taky jarní posila útočných řad Marek Adamec, po jednom gólu dávali Dája Petrželka a Lukáš Srněnský. 47x FOTO, 0x VIDEO

22.kolo, Trojanovice I. - Nový Jičín "B" 1:3 (0:1)
Ilustrační fotoZápas proti prvnímu týmu tabulky a už jistému postupujícímu se odehrál na umělé trávě v Novém Jičíně. Novojičínští měli v utkání mírně navrh a svou převahu potvrdili taky gólově. Všechny tři jejich branky padly ze standartních situací. Snížení prudkou střelou Dáji Petrželky na rozdíl dvou gólů potom přišlo příliš pozdě na zvrácení nepříznivého výsledku. 9x FOTO, 1x VIDEO

25.kolo, Jeseník n.O. - Trojanovice 6:2 (2:1)
V dalším kole odehraném opět na umělém povrchu v Novém Jičíně byl soupeř z Jeseníku n.O. po celých 90 minut lepším týmem a postaral se o naší nejvyšší porážku v sezóně. První branku za muže vstřelil Honza Blažek. Náš druhý gól v utkání měl na svědomí Dája Petrželka, který se tak trefil ve třetím zápase v řadě. 0x FOTO, 0x VIDEO

23.kolo, Zbyslavice - Trojanovice I. 2:1 (1:1)
Odložené utkání začali lépe domácí, když se už po deseti minutách hry ujali vedení. Chvíli na to se postaral o vyrovnání Marek Adamec, který využil závaru po standartní situaci. Zbyslavice ale v druhé části zápasu vstřelili další branku a ta už byla vítězná. 0x FOTO, 0x VIDEO

26.kolo, Trojanovice I. - Tísek 1:1 (0:0)
Ilustrační fotoPoslední tým tabulky nás dokázal znovu obrat o body a to rovnou na našem domácím hřišti. Tísek se ve druhé půli ujal nečekaně po ojedinělé útočné akci vedení. Naše oblehání soupeřovy branky dlouho k vyrovnání nevedlo, nakonec se ale trefil Martin Bordovský, který zužitkoval pěkné uvolnění a přihrávku Marka Adamce. Do zápasu se díky problémům se sestavou zapojil taky staronový hráč Olda Lichnovský, který tak oprášil kopačky, jenž už minulý rok pověsil na hřebík a ve zbývajících dvou kolech sezóny pomohl týmu odehrát svá utkání. 21x FOTO, 2x VIDEO

14.kolo, Rybí - Trojanovice I. 4:1 (3:0)
Tak jako v podzimním zápase nám dokázalo Rybí nasázet hned čtyři branky. V tom minulém to bylo vinou velmi špatné hry, v tomto případě nesla svou část viny už známá rozsáhlá marodka. Rybí rozhodl třemi góly o svém vítězství už v první půlce utkání. Ve druhém poločase snížil skóre Olda Lichnovský, Rybí ale přidalo čtvrtou a konečnou branku. 0x FOTO, 0x VIDEO

17.kolo, Mořkov - Trojanovice I. 0:1 (0:1)
Jak se později ukázalo poslední hrané utkání sezóny skončilo naší překvapivou výhrou na půdě Mořkova a s tím spojeným udržením konečného 6. místa v tabulce o skóre před dotírajícími Skotnicemi. Do zápasu nastoupilo hned trio dorosteneckých hráčů - Honza Blažek, Lukáš Slováček, David Drozd - povedenou předvedenou hrou se taky zasloužili o těsné jednobrankové vítězství. Jedinou branku utkání zařídil Honza Blažek, který tečí změnil směr střely Dáji Petrželky mezi tři tyče soupeřovy branky. 0x FOTO, 0x VIDEO

18.kolo, Kunín - Trojanovice I. 3:0 (kont.)
Zápas s Kunínem se po dohodě obou týmů kontumoval, protože se toto odložené utkání mělo odehrát v době kdy už někteří hráči měli domluvené dovolené a hlavně taky veliká marodka neumožňovala poskládat soupisku k tomuto utkání.

STATISTIKY

Konečné šesté umístění je teda, jak už bylo dříve napsáno, vzhledem k danému průběhu sezóny celkem dobré. Šestou příčku jsme si zajistili v předposledním zápase překvapivou výhrou nad Mořkovem, uhájili jsme ji tak o skóre před Skotnicemi. Celkových 39 bodů jsme získali za 11 výher, 6 remíz a 9 proher. Nastříleli jsme 50 branek, což ve výsledku znamená 6. nejlepší ofenzíva, a obdrželi jsme branek 42, což je taky 6. nejlepší obrana. V tabulce domácích zápasů jsme se umístili s 26 body na 5. pozici za 8 výher, 2 remízy a 3 prohry. Tabulka venkovních utkání nás odsunula na 7. pozici se 13 body za 3 výhry, 4 remízy a 6 proher.

TABULKA STŘELCŮ

9 gólů

Martin Bordovský
Jakub Tobola

Nejlepšími střelci sezóny za trojanovický tým se stali Martin Bordovský a Kuba Tobola. "Toby" svých devět gólů dokonce stačil nastřílet pouze v podzimní části a zbytek sezóny kvůli problémům s kolenem nedohrál. A taky Marek Gonda, který vsítil branek pět, odehrál pouze podzimní část a poté mu skončilo půlroční hostování. Své premiérové góly za muže vstřelili Honza Blažek a Martin Hrachový.